Łańcut: przekształcony szpital inwestuje i modernizuje

Autor: Nowiny24/ Rynek Zdrowia • • 10 września 2009 16:27

Od ponad dwóch miesięcy łańcuckim szpitalem zarządza spółka Centrum Medyczne w Łańcucie, która jeszcze w tym roku doposaży placówkę w sprzęt wart ponad 1 mln zł.

Łańcut: przekształcony szpital inwestuje i modernizuje
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krzysztof Przyśliwski, prezes Centrum Medycznego w Łańcucie mówi, że jako pierwsza w sprzęt wzbogaciła się pracownia endoskopii, gdzie zwiększono również zatrudnienie lekarzy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia został złożony wniosek o pieniądze unijne na budowę pawilonu za 7,5 mln zł. Władze spółki liczą na 5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pawilon ma mieć 2,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Będzie wybudowany w miejscu, gdzie teraz mieści się oddział neurologii i rehabilitacji. Do obecnego budynku ma być dobudowanych 1,5 tys. m kw. Przetarg na opracowanie projektu został już ogłoszony. Na wiosnę ma ruszyć budowa, a w pierwsi pacjenci trafią tu w połowie 2012 r.

To tylko początek inwestycji. Spółka planuje budowę drugiego budynku na bazie istniejącego oddziału wewnętrznego, w którym znalazłyby się: ginekologia, oddział noworodków, chirurgii, ortopedii, bloku operacyjnego oraz rentgen i tomograf. Trwają już ustalenia z architektem.

W najbliższych dniach natomiast zostanie  ogłoszony przetarg na zakup sprzętu za 1,2 mln zł, w tym respiratorów, pomp infuzyjnych, inkubatorów, łóżek.

W przyszłości planowana jest też modernizacja budynku, w którym mieści się oddział zakaźny dla dzieci i dorosłych. Według wstępnych wyliczeń modernizacja ma kosztować ok. 16 mln zł.

Zrealizowanie tych inwestycji nie byłoby możliwie, gdyby władze powiatu nie zgodziły się na przekształcenie szpitala w spółkę. Dzięki temu placówka może zaciągać kredyty pod planowane inwestycje, na które w budżecie powiatu brakowało pieniędzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum