Łańcut: chcą inwestować, proponują partnerstwo publiczno-prywatne

Autor: DK, PP/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2010 13:08

12 firm zgłosiło chęć wybudowania za własne środki nowego pawilonu Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.o. w Łańcucie.

Czy ruszy budowa oparta o środki prywatnego inwestora?

Jak wyjaśniła w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl dyrektor projektu Magdalena Kolek z Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.o. zainteresowane podmioty mają przedstawić swoją koncepcję współpracy.

– Może to być współpraca na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego, leasing, dzierżawa, utworzenie spółki celowej albo dokapitalizowanie naszej, czy nawet forma pożyczki – wyjaśnia Kolek.

Nowy budynek szpitala ma być dobudowany do istniejącego oddziału wewnętrznego. W ramach inwestycji należy uwzględnić budowę bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii, centralnej izby przyjęć, oddziałów łóżkowych: ginekologiczno-położniczego z blokiem porodowym i oddziałem neonatologicznym, chirurgicznego, ortopedycznego oraz pediatrycznego, a także całego zaplecza diagnostycznego z rtg, rezonansem, tomografem, pracownią endoskopii. Razem około 7 tys. mkw. i 80 łóżek.

– Podstawowy powodem ogłoszenia konkursu jest fakt, że obecne pomieszczenia szpitalne i zabiegowe w większości przypadków nie spełniają wymogów Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z opracowanym studium programowo-przestrzennym, oszacowano koszt całej inwestycji na około 53 mln zł. Rozmowy z zainteresowanymi inwestorami zaplanowano na 27 lipca – tłumaczy Kolek.

Dawny Szpital Powiatowy w Łańcucie działa jako spółka z o.o. pod nazwą Centrum Medyczne w Łańcucie od 1 lipca 2009 roku. Jej właścicielem jest powiat łańcucki. Szpital dysponuje 279 łóżkami na 15 oddziałach. Rocznie hospitalizuje średnio 12 tys. pacjentów i jest to 1/6 mieszkańców powiatu łańcuckiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum