podkarpackie.pl/Rynek Zdrowia | 24-09-2019 12:41

Łańcut: Centrum Medyczne z nowym pawilonem diagnostyczno-zabiegowym

Przy Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Łańcucie powstał nowoczesny pawilon diagnostyczno- zabiegowy. Całkowity koszt inwestycji wraz z podstawowym wyposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną wyniósł 50,8 mln zł.

Całkowity koszt inwestycji wraz z podstawowym wyposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną wyniósł 50,8 mln zł Fot. Archiwum

Blisko 9,4 mln zł przekazał Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach RPO na lata 2014-2020. Kwota 34,5 mln zł pochodzi z kredytu bankowego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na okres 25 lat. Kredyt poręczony został przez Powiat Łańcucki, który poprzez coroczne zwiększenie kapitału będzie spłacał raty kapitałowe. Pozostałą kwotę wyłożyło ze środków własnych Centrum Medyczne w Łańcucie.

Dotychczas oddziały zabiegowe łańcuckiego szpitala mieściły się w budynkach pochodzących z pierwszej połowy XX wieku, stanowiących kiedyś zaplecze gospodarcze dla rezydencji hrabiego Alfreda Potockiego. Budynki te ze względu na układ architektoniczny i technologię budowy nie nadawały się do adaptacji i przebudowy.

Do nowego pawilonu diagnostyczno-zabiegowego zostały przeniesione oddziały ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, chirurgiczny, urazowo-ortopedyczny oraz pediatryczny. W nowym pawilonie znajdują się także pracownie RTG, MR, TK oraz pracownia endoskopii wyposażone w nowoczesny sprzęt.  Na pierwszym piętrze budynku znajdą się także blok operacyjny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Całkowita powierzchnia nowego pawilonu to ponad 6 tys. m kw. 

W okresie 2014-2020 inwestycje w podkarpackiej służbie zdrowia osiągnęły ponad ponad 500 mln zł, z tego ponad 260 mln zł to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Więcej: podkarpackie.pl