Kwidzyn: mają plany gruntownej przebudowy szpitala

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2017 17:05

Dyrekcja Szpitala Zdrowie w Kwidzynie (Pomorskie) nie przystała na żądania podwyższenia pensji o 50 proc. stawiane przez dwóch chirurgów. Twierdzi, że nie może płacić lekarzom lepiej, ponieważ ma w planach inwestycje mające zrewitalizować szpital.

Kwidzyn: mają plany gruntownej przebudowy szpitala
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedział Marian Stempniak, prezes spółki Zdrowie i dyrektor szpitala w rozmowie z portalem naszemiasto.pl chirurdzy mają jeszcze pracować  przez pewien czas, co pozwoli spokojnie znaleźć ich zastępców. Zmiany kadrowe oraz rozpoczęta w tym roku przebudowa i remont  wzmocnią szpital i cały powiat.

Na razie szpital nie cieszy się dobrą opinią i żeby to zmienić, dyrekcja jest gotowa na wszystkie niezbędne ruchy kadrowe.

W Kwidzynie do końca 2018 roku właściciel placówki Grupa EMC planuje przebudowę i modernizację Szpitala Zdrowie. Pierwszy etap prac, czyli utworzenie poradni POZ, centralnej recepcji oraz nowa lokalizacja dla gabinetów poradni specjalistycznych jest zakończony, a uroczyste otwarcie tej części odbędzie się 29 czerwca.

W dalszej kolejności zaplanowane jest utworzenie sali do cięć cesarskich, modernizacja traktu porodowego, modernizacja oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, rozbudowa bloku operacyjnego i modernizacja oddziałów szpitalnych, tak aby zapewniały pacjentom wyższy standard pobytu, informuje portal naszemiasto.pl.

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum