Kutno: Fresenius Kabi uruchomiło nową linię produkcyjną płynów infuzyjnych

Autor: MN/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2020 10:18

Fresenius Kabi Polska uruchomiło w fabryce w Kutnie kolejną linię do produkcji płynów infuzyjnych w innowacyjnym opakowaniu KabiPac - podaje spółka w komunikacie prasowym.

Linia produkcyjna płynów infuzyjnych w fabryce Fresenius Kabi Polska w Kutnie; FOT. Materiały prasowe

- Inwestycje prowadzone systematycznie przez ostatnie ponad 20 lat umożliwiły osiągnięcie znaczącego potencjału produkcyjnego. Duża skala produkcji pozwala na optymalizację metod produkcji jak i kosztów, co zapewnia Fresenius Kabi szczególną rolę w zaopatrzeniu szpitali - mówi Krzysztof Strękowski, dyrektor Wytwórni Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi.

Firma Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o. jako jedyna posiada na terenie Polski wytwórnię płynów infuzyjnych zlokalizowaną w Kutnie. To odgrywa szczególną rolę w czasie zwiększonego zapotrzebowania szpitali na płyny infuzyjne, związanego z pandemią SARS-CoV-2. Fresenius Kabi dysponuje pełną dostępnością tych produktów.

Wytwórnia płynów infuzyjnych jest ważnym lokalnym pracodawcą i wciąż się rozwija, zapewniając coraz nowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie bezpiecznej płynoterapii i dając zatrudnienie coraz większej liczbie osób.

Fabryka w Kutnie jest jedną z największych wytwórni płynów infuzyjnych firmy Fresenius Kabi na świecie. Produkcja z Kutna dostarczana jest nie tylko na polski rynek, ale także do wielu krajów Unii Europejskiej.

Podczas wizyty w szpitalu trudno nie zauważyć obecności firmy Fresenius Kabi. Przy większości łóżek pacjentów widać podawane leki firmy, pochodzące z Wytwórni w Kutnie. Produkty firmy Fresenius Kabi ratują codziennie życie pacjentów na całym świecie. Płyny infuzyjne są podawane pacjentom jako uzupełnienie objętości krwi - na przykład płyn wieloelektrolitowy o nazwie Optilyte - oraz jako nośniki leków dożylnych.

- Firma Fresenius Kabi produkuje w Kutnie dwa rodzaje bezpiecznych, innowacyjnych opakowań: KabiPac i KabiClear. Obydwa rodzaje opakowań są produkowane we wszystkich pojemnościach: 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml. Ekonomiczne, łatwe w użyciu opakowania nie wymagają żadnych dodatkowych przygotowań (np. dezynfekcji portów) przed podaniem pacjentowi. Również dodanie innego leku jest bezpieczne, łatwe i szybkie. Stosowanie płynów infuzyjnych w opakowaniach KabiPac i KabiClear to realne oszczędności dla szpitali, ponieważ membrany w portach są jałowe i nie wymagają dezynfekcji przed pierwszym zastosowaniem - podkreśla dyrektor zarządzający Fresenius Kabi na Polskę i kraje Bałtyckie Maciej Chmielowski.

- Stosowanie produktów w opakowaniach KabiPac i KabiClear firmy Fresenius Kabi to efektywne, bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego szpitala. Informacja o jałowości portów jest potwierdzona zapisem w Charakterystyce Produktu Leczniczego. Opakowania KabiPac i KabiClear wyznaczają nowoczesne standardy bezpieczeństwa i wygody w leczeniu szpitalnym - dodaje dyrektor Chmielowski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum