×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kujawsko-Pomorskie: zastrzyk finansowy dla szpitali powiatowych

Autor: KG/Rynek Zdrowia05 listopada 2018 14:55

Zakupy sprzętu medycznego, remonty oddziałów, budowa nowych gmachów oraz termomodernizacja budynków - samorząd województwa postawił na inwestycje w szpitalach powiatowych w regionie, także tych w mniejszych miejscowościach. W ostatnich latach ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego trafiło na ten cel blisko ćwierć miliarda złotych.

Kujawsko-Pomorskie: zastrzyk finansowy dla szpitali powiatowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na inwestycje w miejskich i powiatowych lecznicach regionu trafiło dofinansowanie o łącznej wartości blisko 170 mln zł.

Wśród największych zadań znalazła się rozbudowa i modernizacja szpitala w Brodnicy. Na warte blisko 42,5 mln zł przedsięwzięcie złożyły się przebudowa i rozbudowa budynku głównego, budynków poradni specjalistycznych i administracji oraz modernizacja pracowni endoskopowej i radiologicznej, a także liczne zakupy, wśród których na uwagę zasługują przede wszystkim tomograf komputerowy i cyfrowy aparat rentgenowski, tak zwane kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne, wyposażenie noworodkowego stanowiska resuscytacyjnego oraz operacyjny stół ortopedyczny.

Z wyremontowanych oddziałów oraz nowoczesnego sprzętu diagnostycznego korzystają też między innymi pacjenci szpitali w Chełmnie, Lipnie, Radziejowie i Świeciu. W szpitalu w Wąbrzeźnie powstał nowoczesny blok operacyjny, lecznica w Tucholi dysponuje nowym budynkiem, w którym funkcjonuje oddział kardiologiczny, a w nowym skrzydle chełmżyńskiego szpitala ulokowano oddział położniczy oraz pediatrię.

Inwestycje współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadziły też lecznice miejskie w Bydgoszczy i Toruniu oraz szpitale w Grudziądzu i Inowrocławiu. Samorząd województwa przeznaczył też specjalne wsparcie na inwestycje na oddziałach położniczych w Kujawsko-Pomorskiem.

Trwa realizacja kolejnych inwestycji - w aktualnym rozdaniu unijnych środków samorząd województwa przeznaczył dotąd na ten cel około 75 mln zł z naszego RPO. Szpital Miejski w Bydgoszczy wykorzysta 4 mln zł dotacji na poprawę diagnostyki, terapii i rehabilitacji kardiologicznej. Szpital Miejski w Toruniu pozyskał 5,4 mln zł na budowę trzykondygnacyjnego skrzydła, w którym umieści m.in. oddział przeszczepów szpiku i związaną z nim pracownię badań molekularnych, a także oddział leczenia udarów.

Lecznica w Rypinie kosztem 9 mln zł zbuduje nowy pawilon na potrzeby oddziału rehabilitacyjnego oraz przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Szpital w Lipnie otrzymał prawie 5 mln zł na przebudowę bloku operacyjnego oraz bloku porodowego, a także zakupy specjalistycznego wyposażenia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum