Kujawsko-Pomorskie: zakończyła się rozbudowa szpitala w Chełmży

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2012 16:39

Zakończyła się rozbudowa Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Chełmży. Powstało nowe skrzydło budynku, w którym znajdzie się oddział położniczy oraz pediatria - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wartość inwestycji w lecznicy wynosi 17 mln zł, przy czym 5,6 mln zł pochodziło z dotacji unijnej uzyskanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do szpitala trafił także nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna.

Dzięki dobudowaniu nowego skrzydła do istniejącego budynku szpitala, powierzchnia lecznicy wzrosła z 4 do ponad 6 tys. m kw. Parter przeznaczony jest na poradnie specjalistyczne, pracownię tomografii komputerowej oraz izbę przyjęć, na pierwszym piętrze znajdzie się oddział położniczy, a na drugim - pediatria.

Do placówki trafiło także ponad 100 sztuk nowego sprzętu. Szpital kupił m. in. tomograf komputerowy, cyfrowe aparaty rentgenowskie, zestaw do operacji metodą laparoskopową, aparat kriochirurgiczny, zestaw nowoczesnych fiberoskopów (do gastroskopii, badania dwunastnicy, kolonoskopii oraz bronchofiberoskopii) oraz dwa kompletnie wyposażone stanowiska resuscytacji noworodków.

To kolejna placówka w Kujawsko-Pomorskiem, która podniosła standard opieki medycznej dzięki środkom unijnym. Wsparcie na realizację inwestycji otrzymały wszystkie lecznice, które złożyły wnioski - szesnaście szpitali powiatowych w całym w całym województwie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum