Kujawsko-Pomorskie: w 2019 r. największymi inwestycjami dwa projekty szpitalne

Autor: kujawsko.pomorskie.pl/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2018 19:56

Najważniejszymi inwestycjami samorządu województwa kujawsko-pomorskiego będą w przyszłym roku dwa projekty w dziedzinie lecznictwa, rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu i Szpitala Popiełuszki we Włocławku.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Przyszłoroczne dochody i wydatki budżetu województwa założono na poziomie miliarda 100 milionów złotych. Wydatki inwestycyjne pochłoną blisko pół miliarda złotych.

Budżet 2019 jest znacznie większy niż tegoroczny, zarówno po stronie przychodów, jak i wydatków. Znacznie większa jest też pula przeznaczona na inwestycje. Wzrost dotyczy w szczególności inwestycji realizowanym dzięki środkom unijnym, w tym pieniądzom Regionalnego Programu Operacyjnego. Będą stanowić aż jedną trzecią wydatków budżetowych.  

Przyszły rok będzie czasem finiszu trwających obecnie prac na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Już w pierwszym kwartale zostaną oddane do użytku nowy budynek główny oraz pawilon dla szpitalnej apteki i administracji. Jako ostatnia, z końcem roku, będzie gotowa siedziba oddziałów psychiatrycznych.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to największa obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Łączny koszt wyniesie 560 mln zł. Przedsięwzięcie finansowane jest z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Regionalnego Programu Operacyjnego, środków własnych samorządu województwa i środków własnych placówki oraz wsparcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Z kolei w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Popiełuszki we Włocławku kończy się kapitalny remont modernizacyjno-adaptacyjny trzech pawilonów przeznaczonych na potrzeby oddziałów i poradni rehabilitacyjnych, nowego oddziału geriatrycznego oraz administracji placówki. Budynki zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Także w przyszłym roku powinna ruszyć budowa nowego gmachu głównego. Kompleksowa modernizacja i rozbudowa placówki będzie kosztować łącznie 170 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum