Kujawsko-Pomorskie: rusza nowa przychodnia

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2014 10:07

Najdalej za dwa tygodnie pacjenci będą się leczyć w nowym ośrodku zdrowia w Świekatowie (Kujawsko-Pomorskie). Dzięki przeprowadzce przychodni, własną siedzibę zyska też ośrodek pomocy społecznej.

Moment otwarcia przychodni uzależniony jest od tego, kiedy uda się skompletować dokumenty związane z odbiorem budynku. Stara siedziba ośrodka nie mogła dłużej spełniać swojej roli z powodu wymogów sanitarnych. W tej sytuacji gmina podjęła decyzję o rozpoczęciu inwestycji.

Jest to największe zadanie w tegorocznym budżecie Świekatowa. W grę wchodzi 960 tys. zł. W 200-metrowym budynku powstały cztery gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i zaplecze socjalne. Jeśli nie będzie zastrzeżeń sanepidu, straży pożarnej oraz inspekcji pracy lekarze oraz położna zaczną przyjmować w nowym ośrodku.

Dwa spośród czterech gabinetów jeszcze będą stać puste. Mimo wysiłków nie udało się znaleźć ginekologa i stomatologa, którzy chcieliby przyjmować chociaż raz w tygodniu. Jest prawdopodobne, że od przyszłego roku specjaliści z Nowego Szpitala w Świeciu w ramach kontraktu z NFZ będą przyjmować także w tej poradni. Wstępnie założono, że w przypadku ginekologa byłby to jeden dzień w tygodniu, a stomatologa - dwa lub trzy dni. 

Pomieszczenia starej przychodni zostaną zaadaptowane na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który obecnie zajmuje niewielki pokój w urzędzie gminy.

Więcej: www.pomorska.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum