Kujawsko-Pomorskie: modernizują szpital psychiatryczny

Autor: AKX/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2011 10:59

Otwarto pierwszy gruntownie wyremontowany budynek terapeutyczny w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu.

Kujawsko-Pomorskie: modernizują szpital psychiatryczny

Pierwsi pacjenci zostaną ulokowani w odnowionym pawilonie w piątek (11 marca).

Jak podaje samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, zakrojone na szeroką skalę modernizacja i doposażenie lecznicy to pierwsza od wielu lat tak poważna inwestycja w tej placówce.

Warta 26 mln zł inwestycja obejmuje przede wszystkim kapitalny remont ośmiu budynków, w których mieści się dziesięć szpitalnych oddziałów, a także gabinety diagnostyczne i pomieszczenia administracyjne.

Wymienione zostaną wszystkie instalacje:  elektryczna, grzewcza i wodno-kanalizacyjna oraz cementowo-azbestowe pokrycie dachów. Uzupełnieniem inwestycji są zakupy sprzętu i wyposażenia oddziałów, a także połączenie wszystkich jednostek szpitalnych siecią teleinformatyczną. 

W ramach inwestycji zakupiono również karetkę przewozową.

Świecka placówka posiada 16 oddziałów z 472 łóżkami. Oprócz oddziałów ogólnopsychiatrycznych mieszczą się tu oddziały psychiatrii sądowej, detoksykacyjny, geriatryczno-psychiatryczny i terapii uzależnień.

Przypomnijmy, że w województwie kujawsko-pomorskim realizowany jest wojewódzki program inwestycyjny, dzięki któremu dziewięć najważniejszych szpitali regionu ma osiągnąć standard dorównujący obowiązującemu w podobnych placówkach w najbardziej rozwiniętych krajach Europy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum