Kujawsko-Pomorskie: inwestycje w stacje dializ

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 30 września 2010 12:44

Nowe stacje dializ oficjalnie funkcjonują już w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu oraz Nowym Szpitalu w Świeciu.

Na zapleczu Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Inowrocławiu powstał nowy dwupiętrowy budynek.

– Na parterze znajduje się stacja dializ, a na piętrze przychodnie diabetologiczna, nefrologiczna i chirurgii naczyniowej dla cukrzyków. Liczba stanowisk w stacji zwiększyła się do piętnastu. Koszt inwestycji wynosi 4, 737 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego szpital pozyskał 2,375 mln,  a z budżetu powiatu inowrocławskiego: 2, 361 miliona – wylicza portalowi rynekzdrowia.pl Ludmiła Strachanowska, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych inowrocławskiego Szpitala.

Nowa stacja dializ zacznie przyjmować pierwszych pacjentów za kilka dni. Łączna powierzchnia przebudowanych i zbudowanych pomieszczeń wynosi 1250 mkw. Stacja dializ będzie mogła teraz przyjąć 50 pacjentów w ciągu 12 godzin.

NZOZ Nowy Szpital w Świeciu dzisiaj (30 września) oficjalnie otwiera nową stację dializ, ale pierwszych pacjentów przyjęto tam już 16 sierpnia. Stacja będzie w stanie obsłużyć około 50 chorych. Do dyspozycji jest pięć stanowisk na dużej sali oraz trzy dodatkowe m.in. dla pacjentów zakaźnych. Docelowo ich liczba ma wzrosnąć do piętnastu. W nagłych przypadkach pacjenci będą przyjmowani całodobowo. W przyszłości planowane jest otwarcie oddziału nefrologicznego.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum