Kujawsko-Pomorskie: 1,1 mln zł na rozwiązania służące niepełnosprawnym

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2011 20:03

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego rozdysponował 1,1 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji.

Kujawsko-Pomorskie: 1,1 mln zł na rozwiązania służące niepełnosprawnym
Podpisanie umów z beneficjentami odbyło się we wtorek (5 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim. Wśród nich znalazły się m.in. Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku, Sanatorium Krystynka w Ciechocinku, Centrum Uzdrowiskowe Energetyk w Inowrocławiu.

Dzięki dofinansowaniu możliwa będzie budowa szybów windowych i montaż dźwigów osobowych, wykonanie podłóg antypoślizgowych, oraz budowa, rozbudowa i remont obiektów przeznaczonych na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Szansę na otrzymanie wsparcia mają także Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu oraz Fundacja Światło w Toruniu.

W tych dwóch przypadkach dofinansowanie zostanie przyznane po wyrażeniu zgody przez sejmik województwa. Zgoda radnych sejmiku jest konieczna, ponieważ wsparcie dotyczy inwestycji wieloletnich.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum