Krynica-Zdrój: na placu budowy szpitala pojawiła się wiceminister

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2017 10:00

Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy Zdroju. Na placu budowy pojawiła się w środę (22 marca) wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Krynica-Zdrój: na placu budowy szpitala pojawiła się wiceminister
Wartość obecnie trwających robót w Krynicy-Zdrój wynosi 13,6 mln zł. Potrzebne będzie jeszcze 7 mln zł na wyposażenie placówki. Fot. Archiwum

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, starosta i dyrektor szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju Sławomir Kmak rozmawiali z wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko o sieci szpitali i szansach rozwoju krynickiej lecznicy.

Zapewnili, że  mają nadzieję na zwiększenie nakładów na leczenie szpitalne. Podkreślili też, że w całym zakresie swojej działalności szpital powiatowy wchodzi do sieci na podstawowym poziomie. To powinno zapewnić placówce stabilność finansową.

Inwestycja dotyczy budowy nowego skrzydła krynickiego szpitala. Dzięki tej liczącej 2,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni szpitala będzie miał m.in. oddział pediatrii, centralną sterylizatornię, blok operacyjny, anestezjologię i intensywną terapię.

Wartość trwających obecnie robót wynosi 13,6 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum