Krynica Zdrój: mają ambulans do pracy w trudnym terenie

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2012 10:23

W Poniedziałek (19 listopada) nowa karetka z napędem na cztery koła trafiła do krynickiej podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Krynica Zdrój: mają ambulans do pracy w trudnym terenie
Nowy ambulans z napędem na wszystkie koła dla podstacji w Krynicy-Zdroju był pilną koniecznością przed sezonem zimowym. Ze względu na górską specyfikę terenu oraz konieczność częstych podjazdów na stoki narciarskie po ofiary wypadków, karetki mające zwykły napęd nie sprawdzają się.

W poprzednim sezonie był w Krynicy tylko jeden ambulans terenowy, już bardzo wysłużony. Kiedy był w akcji, do kolejnego wezwania jechała zwykła karetka. Nie była w stanie dotrzeć na miejsce i ratownicy korzystali z pomoc GOPR lub Państwowej Straży Pożarnej.

Nowa karetka mercedes, wraz z wyposażeniem, kosztowała ok. pół miliona złotych. Blisko 60 tys. zł pochodziło ze zbiórki zorganizowanej podczas finału tegorocznej akcji charytatywnej Ziarnko Gorczycy, organizowanej na Sądecczyźnie.

Mercedes przystosowany jest do działania w nowym systemie zarządzania karetkami. Wszystkie dane niezbędne do dotarcia w miejsce wezwania wyświetlane są na tablecie zamontowanym tak, by widzieli go kierowca i siedzący obok niego lekarz.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum