Krosno: szpitalna nefrologia w nowym budynku

Autor: Nowiny 24/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2013 08:54

Przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie wybudowano nowy obiekt, do którego przeniosły się zarządzane przez prywatną spółkę stacja dializ, oddział nefrologiczny i poradnia.

Inwestycja rozpoczęła się wiosną tego roku i kosztowała ok. 5,5 mln zł.Tym samym wypełnione zostały warunki, jakie postawił szpital przed prywatyzacją oddziału, która kilka lat temu wzbudzała wielkie kontrowersje. 

Firma Fresenius, która w 2008 roku wygrała przetarg na dzierżawę stacji dializ wraz z poradnią i oddziałem nefrologicznym, zobowiązała się do budowy nowoczesnego budynku, w którym świadczone będą usługi dla osób z chorobami nerek.

Do tej pory pomieszczenia centrum nefrologicznego zlokalizowane były w budynku szpitala. Stacja dializ funkcjonowała tu od 1997 roku, a ostatni remont przeprowadzony był w momencie przejęcia stacji przez firmę Fresenius. Teraz pacjenci ze schorzeniami nerek mają do dyspozycji nowy 3-kondygnacyjny budynek połączony ze szpitalem.

Nowa stacja dializ jest obszerniejsza od poprzedniej, ma także więcej stanowisk dializacyjnych. Obecnie zainstalowanych jest 25 aparatów do dializ wraz z fotelami dializacyjnymi - to o 7 więcej niż w starej lokalizacji. W programie hemodializ leczy się tutaj na stałe 94 pacjentów. Dzięki nowym stanowiskom będzie można przyjąć o 30-40 osób więcej. .

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum