Krosno: remont trzech oddziałów będzie kosztował 20 mln zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2017 10:50

W Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie wkrótce rozpocznie się modernizacja trzech oddziałów: ginekologiczno-położniczego, noworodkowego i dziecięcego. Pod koniec roku zostaną one przekształcone w Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia "Kobieta i Dziecko".

Krosno: remont trzech oddziałów będzie kosztował 20 mln zł
Remont 3 oddziałów szpitala będzie kosztował 20 mln zł. Fot. Wojewódzki Szpital Podkaprpacki w Krośnie

Szpital pod koniec grudnia ogłosił przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót. Ich początek zaplanowano na marzec, mają zakończyć się w listopadzie, a na przełomie grudnia i stycznia 2018 roku rozpocznie działalność RCPP "Kobieta i Dziecko".

Realizacja projektu będzie kosztować ponad 20 mln zł, będzie możliwa dzięki prawie 19 mln zł z RPO. Pieniądze wystarczą nie tylko na prace remontowe, ale także na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu. Centrum będzie miało m.in. centralę do KTG z Wi-Fi oraz KTG z telemetrią płodową. Jedno z urządzeń KTG będzie mogło monitorować ciążę bliźniaczą. Będą nowe inkubatory, w tym inkubator ze wspomaganiem oddechu od pierwszych sekund życia, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry.

600 tys. zł przeznaczono na nową karetkę neonatologiczną. Zostanie również kupiony sprzęt do ratowania noworodków z niedotlenieniem poporodowym.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum