Krosno: nowy blok operacyjny uroczyście otwarty

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2013 12:17

Nowy blok operacyjny w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie został uroczyście otwarty. Dziesięć nowoczesnych sal operacyjnych zacznie działać w styczniu.

Krosno: nowy blok operacyjny uroczyście otwarty

W grudniu zaplanowane jest sukcesywne przenoszenie poszczególnych sal operacyjnych oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii do nowego budynku, tak aby od początku stycznia przyszłego roku było możliwe wykonywanie operacji w nowych, zdecydowanie lepszych warunkach.

W skład oddawanego w użytkowanie kompleksu wchodzi: w pełni wyposażonych 10 nowoczesnych sal operacyjnych z pełnym zapleczem socjalnym, sala z dziesięcioma stanowiskami wybudzeniowymi, wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę 16-łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii z dwoma dodatkowymi izolatkami, a także spełniająca wszelkie współczesne wymagania, funkcjonująca już od kilku tygodni w nowej strukturze centralna sterylizatornia.

Na najniższym poziomie planowane jest jeszcze, ale dopiero w przyszłym roku, wykończenie sali konferencyjnej wraz z foyer, która ma dopełnić standard tego obiektu.

Koszt budowy bloku i jego wyposażenia przekroczył łącznie kwotę 60 mln zł, z czego ponad 50 mln zł pochodziło ze środków samorządu województwa podkarpackiego. Pozostała kwota to środki własne szpitala oraz dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum