Krosno: brakuje 7,5 mln zł na dokończenie budowy bloku operacyjnego

Autor: Nowiny 24/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2012 13:49

Zakończył się pierwszy etap budowy bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Inwestycja dotychczas pochłonęła ponad 57 mln zł. Trzeba jeszcze 7,5 mln złotych na jej dokończenie.

Cały budynek jest już gotowy, część wyposażenia zakupiona, do wykończenia pozostały tylko cztery sale operacyjne i jedna sala OIOM. Dopiero po ich oddaniu będzie można przyjąć pierwszych pacjentów.

Nowy blok operacyjny to konieczność dla krośnieńskiego szpitala. Stary nie spełnia wymogów, jest za ciasny, sale nie mają klimatyzacji. Dlatego rok temu ruszyła budowa trzykondygnacyjnego obiektu.

Zaplanowano go perspektywicznie: ponad 1800 metrów kwadratowych, 10 sal operacyjnych, 18-łóżkowy oddział intensywnej opieki medycznej plus pełne zaplecze, m. in. z centralną sterylizatornią.

Zarząd województwa twierdzi, że 7,5 mln zł potrzebnych na II etap na pewno się znajdzie, jednak jak na razie tych pieniędzy nie zapisano w przyszłorocznym budżecie, nad którym w piątek (21 grudnia) głosować będą radni sejmiku. Dlaczego? Otóż, jak twierdzą radni, musieliś zrobić ostre cięcia w wydatkach, żeby deficyt zmniejszyć z 259 do 58 mln zł. 

Na inwestycje w dziale zdrowie zarezerwowano w budżecie około 55 mln zł. Finansowe priorytety na ten rok to uruchomienie w "dwójce” w Rzeszowie oddziałów onkohematologii dziecięcej, perinatologii i alergologii.

Więcej: www.nowiny24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum