Krapkowice: w czerwcu uruchomią nowe szpitalne skrzydła

Autor: Nowa Trybuna Opolska, PP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2010 11:21

W przyszłym miesiącu Krapkowickie Centrum Zdrowia Szpital Rejonowy rozpocznie funkcjonowanie w nowym skrzydle.

Nowe pomieszczenia są już wprawdzie gotowe od marca, ale zanim ulokują się tam wszystkie oddziały, minie jeszcze kilka tygodni. Podawano już wiele terminów ostatecznej przeprowadzki. Teraz oficjalnie nikt już terminów podawać nie chce. Nieoficjalnie można "podsłuchać", że ma to być koniec czerwca...

– Trwa remont izby przyjęć, montowany jest sprzęt w pracowni rentgenowskiej i sterylizatorni, w najbliższych dniach do nowego skrzydła przeprowadzi się oddział internistyczny – informuje Marcin Misiewicz, wiceprezes spółki Krapkowickie Centrum Zdrowia.

1 września 2008 r. SPZOZ w Krapkowicach został postawiony w stan likwidacji i rozpoczął się proces zmian organizacyjnych w powiatowej służbie zdrowia.

Powołano spółkę, której 100-procentowym udziałowcem jest powiat krapkowicki. Następnie powołany został Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, który 1 marca 2009 r. rozpoczął działalność medyczną przejmując wszystkie zakresy udzielanych świadczeń medycznych od SPZOZ w likwidacji drogą cesji z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum