Kraków: zaczął się kolejny etap budowy Centrum Radioterapii

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2013 17:21

Rozpoczął się kolejny etap budowy Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Trwa instalacja akceleratorów liniowych. Uruchomienie Centrum planowane jest na koniec 2013 roku.

Kraków: zaczął się kolejny etap budowy Centrum Radioterapii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obiekt powstaje na działce przy Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Centrum będzie mogło przyjąć 2000 pacjentów rocznie, a w jego obrębie będzie funkcjonować nowoczesny zakład radioterapii, brachyterapii i poradnia radioterapeutyczna.

Budowa ruszyła pod koniec stycznia br. W maju wylewane były ściany i stropy bunkrów, w których zostaną zainstalowane akceleratory liniowe. Obecnie budynek jest w stanie surowym, zakończona została realizacja jego konstrukcji, gotowe są pracownie, w których zainstalowany zostanie specjalistyczny sprzęt.

- Instalowane w naszym Centrum akceleratory będą pracowały w oparciu o najnowocześniejsze na świecie techniki, m.in. IMRT (Intesity Modulated Radiotherapy), techniki dynamiczne typu VMAT (Volumetric Modulated Arc Therapy) oraz techniki radioterapii stereotaktycznej czaszkowej i pozaczaszkowej. Zagwarantują skrócenie czasu zabiegu przy maksymalnym ograniczeniu skutków ubocznych radioterapii - mówi Marcin Hetnał, szef powstającego Centrum.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum