Kraków: wstrzymano inwestycje w dwóch szpitalach

Autor: DM, Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 14:46

Chwilowo zostało wstrzymane procedowanie postępowań przetargowych prowadzonych w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego oraz Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - informuje Biuro ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Kraków: wstrzymano inwestycje w dwóch szpitalach

Z informacji krakowskiego Biura ds. Ochrony Zdrowia przekazanych portalowi rynekzdrowia.pl wynika, że w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego wstrzymane zostały przetargi związane z modernizacją oddziału ginekologiczno-położniczego (wartość projektu to 2,118 mln zł) oraz z zakupami inwestycyjnymi dla oddziału okulistycznego (280 tys. zł).

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie wstrzymana została modernizacja oddziału chirurgicznego warta 1,33 mln zł.

Jak informuje nas Michał Marszałek, dyrektor Biura ds. Ochrony Zdrowia, ze wznowieniem finansowania inwestycji Gmina Miejska Kraków czeka na stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej, dotyczące odwołania prezydenta Krakowa od negatywnej decyzji w sprawie prognozy kwoty długu Krakowa.

Według portalu Gazeta.pl Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że dług Krakowa jest większy od oficjalnie podawanego o niemal 280 mln zł. To wynik podpisywania umów na inwestycje z odroczoną płatnością, które zostały uznane za formę kredytu. Miasto nie godzi się z taką oceną i odwołało się od opinii. Specjalne kolegium podejmie w tej sprawie decyzję w środę (29 czerwca).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum