Kraków: w szpitalu im. Narutowicza powstanie nowoczesny blok operacyjny

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2017 13:54

Miejski Szpital Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie będzie miał nowoczesny blok operacyjny z sześcioma salami operacyjnymi oraz pomieszczeniami towarzyszącymi.

Kraków: w szpitalu im. Narutowicza powstanie nowoczesny blok operacyjny
Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 30 listopada 2019 r. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Inwestycja jest możliwa dzięki umowie o dofinansowanie, którą szpital zawarł z władzami województwa małopolskiego. Umowa przewiduje realizację zadania inwestycyjnego współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej i Gminy Miejskiej Kraków pn. Utworzenie Centrum diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób przewodu pokarmowego i gruczołów dokrewnych w SMS im. G. Narutowicza w Krakowie - informuje Onet.pl

Celem projektu jest nadbudowa i rozbudowa głównego budynku szpitala oraz doposażenie tej placówki w nowoczesną aparaturę medyczną i diagnostyczną, a także wyposażenie techniczne.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. Jego całkowita wartość to 27 mln zł, z czego 7,1 mln zł (26,62 proc.) pochodzi z dofinansowania ze środków zewnętrznych niepodlegających zwrotowi, a 19,8 mln zł (73,38 proc.) to wkład Gminy Miejskiej Kraków. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 30 listopada 2019 r.

Więcej: www.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum