Kraków: w szpitalu dziecięcym zakończono pierwszy etap remontu

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 09:10

Gruntowna przebudowa zabytkowego budynku w centrum Krakowa, gdzie mieści się większość oddziałów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika, rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Remont został podzielony na etapy, by w jak najmniejszym stopniu utrudniał codzienne funkcjonowanie placówki.

Kraków: w szpitalu dziecięcym zakończono pierwszy etap remontu
Modernizacja szpitalnych pomieszczeń i ich wyposażenie pochłonie łącznie ponad 40 mln zł. Fot. profil WSSD w Krakowie na Facebook

Po kilkunastu miesiącach intensywnych prac prowadzonych przez ekipy remontowe, mali pacjenci pediatrycznej lecznicy korzystają już z pierwszych przebudowanych i odnowionych pomieszczeń. Na zmodernizowanych oddziałach dla dzieci wymagających hospitalizacji przygotowano kolorowe jednoosobowe i dwuosobowe pokoje z wygodnymi łóżkami i fotelami dla rodziców, każdy z własną toaletą i prysznicem - podaje Gazeta Krakowska.

W ramach inwestycji odnowione zostały także pomieszczenia zajmowane przez pielęgniarki i lekarzy, szpitalne laboratorium i apteka. W kolorowej pracowni diagnostyki obrazowej stanął zupełnie nowy tomograf komputerowy podarowany lecznicy przez WOŚP. Zabytkowy pawilon zyskał również dodatkową kondygnację. Na nowym piętrze powstały pomieszczenia dla pacjentów oddziału dzieci starszych z poddziałem neurologicznym i reumatologicznym.

Obecnie trwa ostatni etap modernizacji. W jego ramach w szpitalu pojawi się blok operacyjny wraz z zapleczem - oddziałem chirurgii dziecięcej i intensywnej terapii. Ma być gotowy wiosną.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum