×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: umowa podpisana - wyremontują akademiki UJ CM w ramach PPP

Autor: JJX/Rynek Zdrowia14 października 2013 17:33

Dzięki podpisanej w poniedziałek (14 października) umowie pomiędzy UJ CM a firmą Neoświat PPP Projects - spółką celową francuskiej grupy Bouygues, w Krakowie zrealizowany zostanie pierwszy w Polsce projekt Partnerstwa Publiczno-Prywatnego dla uczelni publicznej.

Kraków: umowa podpisana - wyremontują akademiki UJ CM w ramach PPP
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Będzie to także pierwsze w naszym kraju tego typu przedsięwzięcie w sektorze budynków użyteczności publicznej. W jego przygotowaniu UJ CM wsparty został przez zespół doradców, posiadających długoletnie doświadczenie w realizacji projektów PPP w Polsce i na świecie.

Podpisanie umowy PPP odbyło się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Ze strony UJ CM dokument podpisali prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum - prof. Piotr Laidler i zastępca kwestora UJ ds. Collegium Medicum - Marcin Jędrychowski. W imieniu Neoświat PPP Projects - Gilles Leonard, prezes firmy. Uroczystości przewodniczyła minister nauki i szkolnictwa wyższego - prof. Barbara Kudrycka.

Na podstawie zawartej umowy, wyłoniony w wyniku Dialogu Konkurencyjnego wykonawca, posiadający bogate doświadczenie w realizacji projektów PPP dla uniwersytetów na całym świecie, zobowiązał się do całkowitej przebudowy, wyposażenia oraz utrzymania przez okres 25 lat trzech domów studenckich wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną.

W ten sposób ponad 1000 studentów kierunków medycznych z Polski i ze świata, będzie mieszkać w komfortowych nowoczesnych akademikach. Dotychczasowe, pochodzące z lat 70. ubiegłego wieku budynki wymagały pilnej modernizacji, ponieważ nie spełniały już obowiązujących norm technicznych i sanitarnych.

Przez cały czas obowiązywania umowy UJ CM będzie nadal samodzielnie prowadzić politykę zakwaterowania, z pełną kontrolą wysokości opłat od studentów. Na rzecz partnera prywatnego co miesiąc odprowadzać będzie kwotę 785 tys. zł brutto. Pierwszy wyremontowany akademik zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2015 r., a całość inwestycji - pod koniec 2016 r.

Zmodernizowany kompleks stanowić będzie istotny element programu inwestycyjnego, zmierzającego do zapewnienia nowoczesnej bazy medycznej, dydaktycznej i naukowej w ramach jednego, zintegrowanego Kampusu Medycznego w Krakowie-Prokocimiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze