Kraków: tereny poszpitalne władze miasta planują zamienić w tereny rekreacyjne

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2019 13:46

Władze Krakowa po przejęciu terenu po Szpitalu Uniwersyteckim od Uniwersytetu Jagiellońskiego planują jego przekształcenie w teren parkowy. Obecnie trwają prace nad zagospodarowanie budynków poszpitalnych.

Kraków: tereny poszpitalne władze miasta planują zamienić w tereny rekreacyjne
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Na razie przed miastem i szpitalem finalizacja umowy sprzedaży nieruchomości za 280 mln zł. Na taką kwotę zgodziły się obie strony. Wycena całego terenu wyniosła co prawda 302 mln zł, ale miasto nie kupi ostatecznie budynku, gdzie obecnie  jest oddział nefrologii.

Obecne plany dotyczące zagospodarowania terenu przewidują m.in  jego zamianę w zieloną enklawę w centrum miasta z dużym obszarem pod sport i rekreację. Nie wiadomo na razie, co z budynkami, które opuści szpital. Chętny jest na przykład Instytut Ekspertyz Sądowych, który ma siedzibę przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie i chciałby ją zmienić na większą. Także krakowskie uczelnie zgłaszały zainteresowanie wykorzystaniem budynków poszpitalnych.

Miasto jednak zaznacza, że nabywca tych terenów musi przedstawić program ich wykorzystania na cele miejskie, nawet jeśli chodzi o funkcje publiczne. 

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum