Kraków: szpital okulistyczny zmieni siedzibę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2009 16:23

Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Witkowicach - jedyna w Małopolsce placówka specjalizująca się w leczeniu niedowidzenia i chirurgii okulistycznej - zajmie budynek dawnego hotelu robotniczego na krakowskich Wzgórzach Krzesławickich. Obiekt ma pięć kondygnacji i ponad 4,7 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Przez pewien czas był zajmowany przez policję, a od roku 2007 nie jest przez nikogo użytkowany.

O przyszłej przeprowadzce szpitala poinformowała Małgorzata Woźniak, rzecznik wojewody małopolskiego, który musiał wyrazić zgodę na przekazanie budynku. Nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, zarządza nią prezydent Krakowa.

Szpital wystąpił do prezydenta miasta z wnioskiem o użyczenie budynku na Wzgórzach Krzesławickich. Prezydent poprosił o zgodę wojewodę, a ten zaproponował inne, korzystniejsze dla szpitala rozwiązanie - przekazanie nieruchomości w formie darowizny. W ten sposób budynek stanie się własnością szpitala.

Witkowicki szpital musi opuścić dotychczasową siedzibę, której właścicielem jest Uniwersytet Jagielloński. Zgodnie z umową zawartą przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (organ założycielski szpitala) oraz UJ, lecznica może działać w starych budynkach jeszcze przez cztery lata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum