Kraków: szpital okulistyczny czeka na pozwolenie na rozbudowę

Autor: Gazeta Wyborcza, JJ/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2010 11:47

W 2012 r. ma się zakończyć rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie.

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób starszych i słabowidziących.

Obecnie szpital mieści się w zabytkowych budynkach w Witkowicach, które nie są w stanie sprostać jego potrzebom i nie trzymają wymaganych standardów. Nowa siedziba lecznicy powstanie w 5-kondygnacyjnym obiekcie, który po rozbudowie będzie miał powierzchnię ok. 6000 metrów kwadratowych.

Zakres robót budowlanych obejmie przebudowę i modernizację istniejącego gmachu, dobudowę dwóch klatek schodowych, wind i części recepcyjnej, budowę wewnętrznego układu drogowego oraz przebudowę drogi dojazdowej i zagospodarowanie terenu. Łączne koszty inwestycji, wraz z wyposażeniem, wyniosą ok. 29 mln złotych.

– Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia prac. Dysponujemy pełnym projektem. W tej chwili czekamy tylko na pozwolenie na budowę, którą powinniśmy uzyskać dosłownie na dniach. Wówczas przystąpimy do procedur przetargowych – mówi portalowi rynekzdrowia.pl zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego, Ewa Jankowska.

W adaptowanym obiekcie znajdą się m.in. szpitalne oddziały łóżkowe (łącznie na 60 łóżek), 4 sale operacyjne, przychodnia skupiająca poradnie specjalistyczne, laboratorium analityki ogólnej oraz dział przyjęć planowanych. Pacjenci poruszający się po szpitalu usłyszą informację głosową, w którym pomieszczeniu obecnie się znajdują, a kolorystyka pomieszczeń będzie ułatwiała orientację osobom słabowidzącym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum