Kraków: szpital im. Żeromskiego ma za sobą remont za blisko 10 mln zł

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2019 13:20

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie w poniedziałek (18 marca) nastąpi uroczyste otwarcie wyremontowanego oddziału ginekologiczno-położniczego i zmodernizowanej apteki szpitalnej. Łączny koszt inwestycji to 9 mln 891 tys. zł

Kraków: szpital im. Żeromskiego ma za sobą remont za blisko 10 mln zł
Fot. Materiały prasowe

Remont oddziału ginekologiczno-położniczego trwał dziewięć miesięcy, a koszt inwestycji wyniósł 7,2 mln zł, z czego ponad 6 mln zł pochodzi z budżetu miasta, a reszta z dofinansowania unijnego. Po przebudowie ściany pomieszczeń zyskały nowe, pastelowe kolory, sale dla pacjentek zostały zmniejszone do dwu-i trzyosobowych, pojawiły się w nich komfortowe łóżka i szafki - czytamy w komunikacie nadesłanym do redakcji.

- Mam nadzieję, że udało się nam stworzyć miejsce, w którym kobiety w najważniejszym momencie swojego życia będą się czuły godnie - tłumaczy dr Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. 

Dodaje, że do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje "Obywatel Mama", "Rodzić po Ludzku", brakowało nowoczesnych i komfortowych sal. Dzięki remontowi to się zmieniło.

Na oddziale wybudowano także nową salę operacyjną o podwyższonym rygorze. Jest wyposażona w sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów ginekologicznych: są nowoczesne lampy operacyjne, szafy na sprzęt, myjnie chirurgiczne, nowoczesne kolumny: anestezjologiczna i chirurgiczna.

Z kolei 2 mln 691 tys. zł z budżetu Miasta Krakowa przeznaczono na remont i wyposażenie apteki szpitalnej. Zmodernizowana apteka jest zaopatrzona w system wentylacji nawiewno-wywiewnej z układem filtrów mikrobiologicznych, zapewniający absolutną sterylność. W pomieszczeniach apteki jest również zainstalowany stały monitoring temperatury, wilgotności, ciśnienia.

Powstały tu także dwie nowe pracownie: żywienia pozajelitowego i receptury aseptycznej.W Pracowni Żywienia Pozajelitowego farmaceuci rozpoczną produkcję mieszanin odżywczych dla ciężko chorych. Realizowana będzie w odpowiednio zaprojektowanych i wyposażonych pomieszczeniach z wykorzystaniem jałowych preparatów i materiałów jednorazowych.

W Pracowni Receptury Aseptycznej farmaceuci będą natomiast sporządzali krople i maści oczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum