Kraków: szpital Żeromskiego kończy remont neurologii i interny

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 18:14

Prace modernizacyjne na oddziałach neurologii i interny to jest jedna z największych inwestycji w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Trwała rok, kosztowała 23 mln zł - podaje lecznica.

Kraków: szpital Żeromskiego kończy remont neurologii i interny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas prac rozbudowany został Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu. Wyremontowano też II Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Odcinkiem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Na początek stycznia 2021 r. zaplanowane są odbiory techniczne pomieszczeń, w lutym pacjenci trafią już do odnowionych sal.

- Dobudowa, przebudowa, wymiana wszelkich instalacji, termomodernizacja, nowe stolarki: okienna i drzwiowa, - lista inwestycyjna jest długa. Pacjenci docenią komfort. Najwięcej zmian zaszło na neurologii: oddział ten zyskał sporo miejsca, cały parter zajmie rehabilitacja (sala do ćwiczeń, sala do masażu, krioterapii, gabinet logopedyczny), zwiększy się także liczba łóżek ( z 28 do 32).

Na obydwu oddziałach będą 2- i 3-osobowe sale z osobnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia szpitalne spełnią wszelkie wymagane normy. Remont udaje się zakończyć trzy miesiące wcześniej niż planowano.

Koszt inwestycji to 23 mln zł, z czego dobudowa Oddziału Neurologii - 17 mln zł i jest finansowana w całości z budżetu gminy Kraków. Pozostała kwota - 6 mln zł jest przeznaczona na remont oddziałów, z czego 1,5 mln zł stanowi dotacja UE na termomodernizację, reszta - 4,5 mln zł - także pochodzi z budżetu miasta Krakowa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze