Kraków: ruszyła budowa centrum opieki dla przewlekle chorych dzieci

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2015 10:22

W połowie maja na placu budowy Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci w Krakowie-Nowej Hucie odbyła się uroczysta ceremonia jej rozpoczęcia. Centrum buduje Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.

Jako symboliczny kamień pod budowę Centrum odsłonięta została solna bryła, podarowana Hospicjum przez Kopalnię Soli Wieliczka i poświęcona przez papieża Franciszka w Watykanie

Solną bryłę odsłoniła wspólnie z zaproszonymi gośćmi pacjentka Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci - Gabrysia Gorgoń. Formalnie Budowa Centrum rozpoczęła się w kwietniu 2015 roku.

Jak przekonuje Anna Nawrocka, prezes Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, Centrum będzie otwartym domem, w którym dzieci chorujące na przewlekłe i nieuleczalne choroby oraz ich rodziny uzyskają profesjonalną pomoc zawsze wtedy, kiedy będą tego potrzebować.

Miedzy innymi będą tam poradnie specjalistyczne, gabinet zabiegowy i zaplecze rehabilitacyjne przygotowane z myślą o najciężej chorych małych pacjentach, by nie musieli oni oczekiwać w kolejkach na przyjęcie do lekarza specjalisty.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum