Kraków: pacjenci w ciepłej wodzie się nie umyją

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 06 października 2009 10:37

Pacjenci na I i III oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego w Krakowie nie mogą liczyć na spokój. Od tygodnia nie mogą nawet się umyć, a kaloryfery są zimne. Dyrekcja palcówki tłumaczy sytuację remontem szpitala.

Kraków: pacjenci w ciepłej wodzie się nie umyją
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pacjenci oddziałów chorób wewnętrznych (I i III) to głównie są osoby starsze z poważnymi problemami zdrowotnymi. A warunki szpitalne są nie do wytrzymania. Remont trwa na parterze, gdzie dotychczas mieściły się oddziały chorób wewnętrznych. Aktualnie te jednostki zostały przeniesione na pierwsze i drugie piętro. Jest tu ciasno, brakuje łóżek na salach. Dlatego często dochodzi do sytuacji, że ciężko chorzy nie trafiają do sali, tylko na korytarz. Na I oddziale chorób wewnętrznych przygotowano trzy łóżka na korytarzu – przedstawia sytuację Gazeta Krakowska.

– Najgorsze jest to, że leżą obok siebie i mężczyźni, i kobiety! Przecież tak nie powinno być. Żaden krakowski szpital nie pozwala sobie na takie rozwiązania – oburzają się pacjenci.

Co gorsza, te niedogodności nie trwają kilka dni, tylko już kilka miesięcy. Oszacowany na 3 mln zł remont rozpoczął się w lipcu tego roku, jego zakończenie jest zaplanowane dopiero na grudzień.

Andrzej Ślęzak, dyrektor szpitala, twierdzi, że nie widzi innego rozwiązania.

– Chcemy podnieść standard placówki. Remont robimy właśnie dla dobra pacjentów – wyjaśnia. – Przecież nie możemy w czasie remontu zamknąć oddziałów i nie przyjmować chorych – mówi dyrektor.

Właśnie remont jest powodem kłopotów z ciepłą wodą i brakiem ogrzewania. Wymieniane są wszystkie instalacje, które nie były naprawiane od 55 lat. Leszek Gora, rzecznik szpitala obiecuje, że w ciągu kilku dni w szpitalu będzie już ciepła woda i ogrzewanie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze