Kraków: oddział ginekologiczno-położniczy w "Żeromskim" już po modernizacji

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2019 17:39

Oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie jest już po modernizacji. Remont oddziału i wybudowanie nowej sali operacyjnej kosztowały ok. 7,2 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu miasta i z UE.

Kraków: oddział ginekologiczno-położniczy w "Żeromskim" już po modernizacji
Remont oddziału i wybudowanie nowej sali operacyjnej kosztowały ok. 7,2 mln zł Fot. SzS im. Żeromskiego w Krakowie

2 mln 691 tys. zł z budżetu Miasta Krakowa przeznaczono także na remont apteki szpitalnej.

Nowa sala operacyjna o podwyższonym rygorze na oddziale ginekologiczno-położniczym jest wyposażona w sprzęt niezbędny do wykonywania zabiegów ginekologicznych: nowoczesne lampy operacyjne, szafy na sprzęt, myjnie chirurgiczne, nowoczesne kolumny: anestezjologiczną i chirurgiczną.

Ponadto w ramach kompleksowej termomodernizacji szpitala na oddziale wykonano docieplenie ścian, stropów, wymianę okien i drzwi, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej i systemu ciepłowniczego.

Po modernizacji oddział całkowicie zmienił wygląd, a sale chorych zostały na nowo wyposażone.

Z kolei zmodernizowana apteka została zaopatrzona w system wentylacji nawiewno-wywiewnej z układem filtrów mikrobiologicznych, zapewniający absolutną sterylność. W pomieszczeniach jest również zainstalowany stały monitoring temperatury, wilgotności, ciśnienia.

Powstały tu także dwie nowe pracownie: żywienia pozajelitowego i receptury aseptycznej.
W pracowni żywienia pozajelitowego farmaceuci rozpoczną produkcję mieszanin odżywczych dla ciężko chorych. Realizowana będzie w odpowiednio zaprojektowanych i wyposażonych pomieszczeniach z wykorzystaniem jałowych preparatów i materiałów jednorazowych. Warunki produkcji, stan techniczny urządzeń i poziom wyszkolenia personelu podlegają okresowej kontroli.

W pracowni receptury aseptycznej farmaceuci będą sporządzali krople i maści oczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum