Kraków: nowe stanowiska intensywnej terapii w szpitalu im. Jana Pawła II

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2014 12:37

Uruchomiony w tym tygodniu oddział intensywnej terapii medycznej Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie ma 11 stanowisk. Jednostka powstała głównie z myślą o pacjentach Zintegrowanego Centrum Medycyny Ratunkowej.

Stanowiska wyposażone są w sprzęt specjalistyczny, spełniający wymagania NFZ oraz MZ. W oddziale możliwe jest monitorowanie chorych, prowadzenie sztucznej wentylacji płuc, farmakoterapii, żywienia parenteralnego, dializy otrzewnowej, terapii nerkozastępczej i plazmaferezy.

Jak podkreślają przedstawiciele krakowskiego szpitala, nowy oddział pozwolił zwiększyć możliwości dotyczące intensywnej terapii. Dotychczasowe dwa oddziały intensywnej terapii liczą 23 i 12 stanowisk.

Nowy oddział znajduje się w otwartym jesienią ub.r. budynku Zintegrowanego Centrum Specjalistycznej Medycyny Ratunkowej. Obiekt liczący 100 łóżek, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu, uzupełnia działalność otwartego w lipcu Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego.

Projekt uzyskał dofinansowane ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-13.

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II specjalizuje się w leczeniu chorób serca, naczyń i płuc. Rocznie hospitalizuje ponad 24 tys. pacjentów, a w poradniach udzielanych jest ponad 100 tys. porad. W szpitalu przeprowadza się rocznie ok. 2 tys. operacji na otwartym sercu, ponad 1,6 tys. zabiegów i operacji torakochirurgicznych oraz ok. 9 tys. procedur metodą kardiologii interwencyjnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum