KG/Rynek Zdrowia | 16-09-2019 16:00

Kraków: na oddziale pediatrii i neurologii dziecięcej powstanie Strefa Rodzica

Od 6 lat Budimex wspiera szpitale w całej Polsce w tworzeniu tzw. Stref Rodzica. Najnowsza powstanie na oddziale pediatrii i neurologii dziecięcej w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, otwarcie 31. Strefy Rodzica zaplanowane jest na 25 września.

- Nasz oddział potrzebuje miejsca, gdzie rodzice mogą bawić się z dziećmi przez 24 godziny na dobę i nie przeszkadzają innym pacjentom. To w szczególności dotyczy tych dzieci, które czekają na badanie EEG. Co istotne musi ono zostać przeprowadzone nad ranem, po nieprzespanej nocy - wskazuje dr Ryszard Konior, kierownik oddziału.

Katarzyna Wójcik z Budimeksu wyjaśnia, że każda ze Stref Rodzica jest dostosowywana do potrzeb konkretnej placówki.

- Funkcjonalność i użyteczność w połączeniu z ideą programu jest punktem wyjścia do stworzenia koncepcji strefy - podkreśla Katarzyna Wójcik.

Dlatego właśnie na oddziale pediatrii i neurologii dziecięcej powstanie sensoryczny pokój zabaw z przylegającym do niego aneksem kuchennym, gdzie niezależnie od pory dnia opiekunowie będą mogli swobodnie bawić się z dziećmi, zrelaksować się czy przygotować sobie ciepły posiłek.

Dodatkowo Budimex zdecydował się na wyposażenie oddziału chorób infekcyjnych dzieci i hepatologii dziecięcej w foteliki do karmienia, rozkładane fotele dla rodziców oraz składany przewijak.

Prace remontowe rozpoczną się w drugiej połowie września. Tradycyjnie, w ostatnim ich etapie uczestniczyć będą wolontariusze Budimeksu.