Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia | 15-09-2014 17:32

Kraków: modernizują instalację ciepłowniczą - pacjenci skarżą się na hałas

Pacjenci oddziału neurologii 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie skarżą się na hałas. Remont, który miał trwać ok. dwóch tygodni, przedłuża się. Władze placówki rozumieją niezadowolenie chorych, przepraszają i wyjaśniają, że prace są bezwzględnie konieczne.

Chodzi o modernizację sieci ciepłowniczej i wymianę rur. Obecna instalacja jest już przestarzała, a niektóre jej elementy pamiętają czasy zaboru austriackiego. W efekcie szpital musi płacić wysokie rachunki za ogrzewanie, a mimo to temperatura w pomieszczeniach nie jest odpowiednia  - informuje Gazeta Krakowska.

Dlatego, jak wskazują przedstawiciele placówki, rozpoczęcie prac było niezbędne. W przeciwnym wypadku mogłoby się okazać, że w zimie nie sposób będzie ogrzać budynku.

Najlepiej byłoby zamknąć oddział i przenieść pacjentów w inne miejsce, ale - jak przekonuje dyrekcja lecznicy - nie było takiej możliwości. Transport do innych oddziałów neurologii też nie wchodził w grę z powodu dużej liczby pacjentów w pozostałych szpitalach. Ostatecznie zdecydowano się na podjęcie prac niewielkimi etapami.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl