Kraków: minister Ewa Kopacz o rozbudowie szpitala w Prokocimiu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2011 13:52

Ponad 201 mln zł na rozbudowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu przyznała Rada Ministrów z budżetu państwa.

Kraków: minister Ewa Kopacz o rozbudowie szpitala w Prokocimiu

Uchwałę w tej sprawie przekazała w piątek (3 czerwca) władzom UJ i dyrekcji szpitala minister zdrowia Ewa Kopacz. Zapowiedziała przy tym zaprezentowanie jeszcze w czerwcu projektu wprowadzenia referencyjności w finansowaniu placówek ochrony zdrowia.

Program finansowania rozbudowy i modernizacji będzie wprowadzany w zależności od referencyjności: obejmuje on etapy rozpisane na lata 2011-2016. Minister Kopacz zwróciła uwagę na możliwość przyspieszenia inwestycji w 2012 roku poprzez przekazanie większych środków, niż było to zaplanowane.

Dodała, że „można przyspieszyć realizację tego programu, ponieważ wydatki inwestycyjne w Ministerstwie Zdrowia na rok 2012 zostały zwiększone o blisko 18 proc., a dodatkowo kończy się realizacja czterech dużych inwestycji".

- Warszawa ma Centrum Zdrowia Dziecka, Łódź - Centrum Matki Polki, Kraków też powinien mieć pediatryczne centrum z prawdziwego zdarzenia - powiedziała minister.

Ewa Kopacz podkreśliła, że dzięki rozbudowie, modernizacji i nowoczesnym wyposażeniu USD w Krakowie-Prokocimiu będzie tu udzielanych co najmniej o 20 proc. porad więcej, skrócony zostanie czas hospitalizacji i niektóre oddziały zyskają wyższy stopień referencyjności.


.
 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum