Kraków: jak potoczą się losy wartych 400 mln zł obiektów szpitala uniwersyteckiego

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2017 12:20

Uniwersytet Jagielloński czeka na rozstrzygnięcie dalszych losów obiektów w centrum Krakowa, które już za dwa lata opuszczą pacjenci i personel medyczny Szpitala Uniwersyteckiego.

Kraków: jak potoczą się losy wartych 400 mln zł obiektów szpitala uniwersyteckiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Dziennik Polski, uczelnia chciałaby, żeby część cennych gruntów i nieruchomości przejęło państwo w zamian za dodatkowe pieniądze na inwestycje w podległym jej szpitalu. Kompleks budynków w rejonie ulic Kopernika, Blich i Grzegórzeckiej, przedstawiciele UJ wycenili na blisko 400 mln zł. Połowa tej kwoty ma zostać przeznaczona na remont kilku obiektów w centrum miasta, gdzie po przeprowadzce nadal będą przyjmowani pacjenci. Reszta jest niezbędna do dokończenia inwestycji w Prokocimiu.

Uniwersytet z własnych środków będzie musiał zapłacić m.in. za część specjalistycznych aparatów, które znajdą się w nowej siedzibie szpitala oraz pokryć większość kosztów związanych z zakupem potrzebnego wyposażenia niemedycznego, a także przeprowadzki.

Marcin Jędrychowski, pełnomocnik rektora UJ ds. budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego informuje, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Uczelnia czeka na zielone światło od ministra Mateusza Morawieckiego.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum