Kraków: budowa Nowego Szpitala Uniwersyteckiego bez opóźnień

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2017 11:36

W ramach budowy Nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu w roku 2017 gotowe mają być wszystkie elementy szpitala; ruszą również prace instalacyjne.

Kraków: budowa Nowego Szpitala Uniwersyteckiego bez opóźnień
Roboty budowlane mają zakończyć się w kwietniu 2019 r. i ten termin nie jest zagrożony. Fot. archiwum

Do tej pory powstały już konstrukcje: wielopoziomowego parkingu na 730 samochodów, segmentu z oddziałem zakaźnym, jednej części diagnostyczno-zabiegowej z laboratoriami i poradniami, kotłowni oraz zbiornika wód opadowych.

W pierwszej kolejności obiekty zostaną zadaszone. Powstaną ścianki działowe i instalacje wewnętrzne, wstawione będą również okna. Pod koniec roku 2017 ruszą zakupy sprzętu.

Jak zapewnia Marcin Jędrychowski, pełnomocnik rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. inwestycji, całość prac realizowana jest zgodnie z przyjętym w umowie harmonogramem, a roboty budowlane mają zakończyć się w kwietniu 2019 r. i ten termin nie jest zagrożony.

Nowa siedziba szpitala powstaje na liczącym ponad 15 ha terenie w Krakowie-Prokocimiu. Będzie się składać z sześciu połączonych ze sobą modułów i 10 segmentów. Do dyspozycji pacjentów oddanych zostanie 925 łóżek.

Budowa nowej lecznicy UJ pochłonie łącznie ponad 1,2 mld zł. 800 mln zł pochodzi z budżetu państwa, dodatkowe 240 mln zł udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałą część potrzebnej kwoty uczelnia musi wyłożyć z własnego budżetu. Jak informuje Dziennik Polski, pomóc ma w tym komercyjne zagospodarowanie opuszczonych przez szpital budynków zlokalizowanych przy ul. Kopernika.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum