Kraków: biuro firmy AstraZeneca zostanie otwarte w lipcu, trwa rekrutacja pracowników

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP01 czerwca 2021 15:07

AstraZeneca uruchamia biuro w Krakowie. Będzie to drugie biuro tej firmy w Polsce. Otwarcie planowane jest w lipcu. Ruszyła rekrutacja pracowników.

Kraków: biuro firmy AstraZeneca zostanie otwarte w lipcu, trwa rekrutacja pracowników
Firma AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie. Fot. Shutterstock
  • Biuro AstraZeneca w Krakowie będzie drugim oddziałem firmy w Polsce
  • Nie będzie tu prowadzona produkcja szczepionek, w planach są natomiast badania kliniczne
  • Spółka zatrudnia w Polsce 2,3 tys. osób, do Krakowa rekrutuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów

- Niezwykle cieszymy się, że będziemy otwierać nowe biuro AstraZeneca w Polsce. Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje - to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu start-upów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi - podkreśliła Barbara Kozierkiewicz, dyrektor globalnych systemów klinicznych i wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland.

Nowe możliwości współpracy

W ramach nowej inwestycji AstraZeneca przewiduje rozwój ścisłej współpracy z Sano - Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodową fundacją badawczą, czyli instytutem zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej. Działalność Sano skupia się na opracowywaniu zaawansowanych metod komputerowych służących profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób.

- Bardzo cieszą nas nowe możliwości współpracy z partnerami takimi jak AstraZeneca. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - powiedział dr Akradiusz Sitek, prezes Sano.

Nowe biuro spółki znajdzie się w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, w budynku należącym do tej uczelni.

AstraZeneca w Polsce zatrudnia 2,3 tys. osób

Firma biofarmaceutyczna AstraZeneca, o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, związana jest z Polską od 30 lat. Prowadzi badania, w tym te mające pomóc wygrać z covid, opracowuje i przygotowuje nowoczesne leki.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia ok. 2,3 tys. osób, z czego ponad 1,5 tys. osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 r. AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez ministra rozwoju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum