Kraków: Szpital Uniwersytecki zmodernizował blok operacyjny

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2013 11:38

Najnowszej generacji sale operacyjne, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz nowoczesne ambulatorium czekają na pacjentów w krakowskim Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim. Pierwszych pacjentów przyjmie już 1 sierpnia.

Kraków: Szpital Uniwersytecki zmodernizował blok operacyjny
Cztery sale operacyjne najnowszej generacji, nowoczesne ambulatorium oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii - to wszystko czeka na pacjentów w wyremontowanej części budynku Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej w SP ZOZ Szpitalu Uniwersyteckim, przy ul. Kopernika 40 w Krakowie.

Nowy blok operacyjny to 4 nowoczesne klimatyzowane sale wraz z obejściami. Każda wyłożona jest malowaną proszkowo okładziną ścienną ze stali nierdzewnej i łatwo zmywalnymi wykładzinami. Zmodernizowana "Biała Chirurgia" to także 6-łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz nowoczesne ambulatorium, w skład którego wchodzą pokoje badań, gabinet USG, gabinet endoskopii i sala zabiegowa.

Wszystkie wyremontowane pomieszczenia wyposażone są nowoczesny sprzęt, wszędzie wymieniono instalacje i rozbudowano sieć komputerową. W oddziale anestezjologii i intensywnej terapii zainstalowano system szybkiego powiadamiania i urządzenia podtrzymujące napięcie w razie zaniku prądu. Nad każdym łóżkiem zamontowano specjalną kamerę, dzięki czemu cały pobyt pacjenta w oddziale jest monitorowany. Za pomocą wprowadzonego systemu kontroli dostępu, za pośrednictwem kart chipowych rejestrowane jest każde wejście i wyjście personelu medycznego.

W ramach remontu wymieniono również elewację budynku. Pochodzące z lat 70.-tych ubiegłego wieku obudowy konstrukcji zastąpiono nowoczesnym, zapewniającym termoizolację tynkiem mineralnym. Prace budowlano-wykończeniowe trwały 10 miesięcy.

Odnowiona „Biała Chirurgia" spełnia wszystkie wymogi ministra zdrowia i odpowiada najwyższym normom i standardom zachodnioeuropejskim. Są tu warunki, aby w pełnym zakresie wprowadzać i rozwijać najnowsze metody chirurgii przewodu pokarmowego, transplantologii, chirurgii onkologicznej, endokrynologicznej, odtwórczych operacji sutka i wszystkich zabiegów chirurgii ogólnej.

Prace modernizacyjne współfinansowane były z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków Ministerstwa Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum