Kraków: Szpital Uniwersytecki coraz bliżej przeprowadzki do nowej siedziby

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2019 10:14

W nowych budynkach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu trwają prace wykończeniowe, gotowe są już m.in. pierwsze sale dla pacjentów. Część klinik ma się tam przenieść 18 listopada.

Kraków: Szpital Uniwersytecki coraz bliżej przeprowadzki do nowej siedziby
Oddziały powiązane z trybem ostrodyżurowym przeniosą się w styczniu Fot. SU w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)

Gotowe są już m.in. sale dla pacjentów na oddziale hematologii. W wygodne fotele wyposażono także pomieszczenia stacji dializ. Pozostała część mebli na swoją kolej czeka w szpitalnych magazynach - informuje Dziennik Polski.

Prokocimski szpital będzie najnowocześniejszym oraz największym w Polsce i jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie. Stanie tam ponad tysiąc łóżek dla pacjentów i ponad 10 tys. nowych urządzeń medycznych. Wyposażony zostanie m.in. w nowoczesne aparaty do radioterapii nowotworów oraz roboty ułatwiające chirurgom operowanie mózgu, jamy brzusznej czy nerek.

Część wyposażenia lecznica kupiła dzięki funduszom europejskim, część kosztów zakupu będzie musiała pokryć z własnej kieszeni. Potrzebne są jeszcze niektóre urządzenia medyczne, meble i elementy drobnego wyposażenia, np. lodówki oraz sprzęt komputerowy. Zakup pochłonie łącznie około 100 mln zł.

W pierwszej kolejności w nowej lokalizacji zacznie działać dziewięć oddziałów, które nie są bezpośrednio powiązane z ostrym dyżurem. Chodzi m.in. o chirurgię ogólną, endokrynologię, immunologię i reumatologię oraz nefrologię. SOR i jego zaplecze przeprowadzą się do Pro­kocimia w styczniu 2020 r.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum