Kraków: Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof gotowe

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2013 10:02

Za około 100 mln zł Szpital Uniwersytecki w Krakowie wybudował nowoczesne Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof. Budowa placówki była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Ministerstwa Zdrowia.

Kraków: Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof gotowe

Na dachu obiektu powstało lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Centrum znajduje się sześć sal operacyjnych wyposażonych w najwyższym standardzie, 37 stanowisk intensywnej terapii i blisko 50 łóżek dla pacjentów po operacjach - informuje Gazeta Wyborcza.

Parter i pierwsze piętro zajmuje SOR i oddziały zabiegowe oraz interna, drugie - opieka pooperacyjna i intensywna terapia, trzecie - blok operacyjny.

Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof to prawdziwy "kombinat ratunkowy", który przez 365 dni w roku i przez całą dobę ma być gotowy na przyjęcie poszkodowanych. W przypadku zdarzenia masowego Centrum będzie w stanie udzielić doraźnej pomocy 70-80 osobom jednocześnie. 

Wszystkie działania lekarzy i stan pacjentów będą dokumentowane elektronicznie oraz poprzez system wewnętrznego monitoringu. Każde wejście i wyjście lekarza i pielęgniarki z oddziału i na oddział będzie zapisane w systemie. Taka informacja ma być przechowywana przez miesiąc.

Więcej: krakow.gazeta.p

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum