Kraków: 30 mln zł na remont szpitala klinicznego w Kobierzynie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2019 18:45

Kwota 30 mln zł przeznaczona zostanie na przebudowę i modernizację Szpitala Klinicznego im. Babińskiego w krakowskim Kobierzynie - poinformował w środę (13 marca) Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wyremontowany zostanie m.in. oddział dla chorych na gruźlicę.

Kraków: 30 mln zł na remont szpitala klinicznego w Kobierzynie
Kwota 30 mln zł, która przeznaczona zostanie na remont pochodzi z budżetu szpitala, zapewnionego przez województwo małopolskie, a także z regionalnego programu operacyjnego. Fot. PTWP

Poinformowano, że rozpoczęły się prace remontowe trzech zabytkowych budynków na terenie zespołu szpitalno-parkowego w Kobierzynie.

Przebudowa i modernizacja Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego potrwa do czerwca 2021 r. Kwota 30 mln zł, która przeznaczona zostanie na ten cel, pochodzi z budżetu szpitala, zapewnionego przez województwo małopolskie, a także z regionalnego programu operacyjnego.

Przeznaczona zostanie ona na remont oddziału dla pacjentów cierpiących na choroby psychiczne i gruźlicę. Modernizacja obejmie budynek, w którym kiedyś mieściło się przedszkole, a następnie dom sióstr służebniczek pracujących jako pielęgniarki w kobierzyńskim szpitalu. Remont przeprowadzony zostanie również w budynku pierwotnie przeznaczonym dla chorych chronicznie, a od lat 60. XX wieku do roku 2016 mieszczący oddział neurologiczny.

Celem przedsięwzięcia jest pomieszczenie oddziałów, które przeniesione zostaną z innych obiektów, a także wygospodarowanie przestrzeni dla nowych.

"Środki, jakie przekazujemy do naszych placówek, pozwalają remontować, modernizować, a także zaopatrywać je w najnowocześniejszy sprzęt. Wszystko po to, by zapewnić pacjentom jak najwyższy standard świadczonych usług medycznych" - zaznaczyła, cytowana w przesłanym PAP w środę komunikacie Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego.

PAP - Nadia Senkowska

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum