Echo Dnia/Rynek Zdrowia | 17-12-2016 14:47

Kozienice: do szpitala może trafić 30 mln zł na inwestycje

Nawet 30 milionów złotych może trafić w najbliższych latach do Szpitala Powiatowego Kozienicach w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (tzw. RIT). Podczas nadzwyczajnej sesji radni zadecydowali o wpisaniu kolejnych zadań do tego inwestycyjnego programu.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Regionalne inwestycje terytorialne to specjalny mechanizm stworzony przez samorząd województwa mazowieckiego, skierowany do pięciu subregionów, w tym radomskiego. Przede wszystkim służy on realizacji strategii rozwoju województwa do roku 2030.

Instrument ten zakłada współpracę jednostek samorządu terytorialnego. Od początku 2014 roku Powiat Kozienicki współpracuje z miastem Radom. Od tego momentu trwały prace w ramach RIT, a w środę (14 grudnia) radni po raz kolejny zmodyfikowali plan dla powiatu kozienickiego - przypomina Echo Dnia.

Każdy z subregionów ma swój jeden duży plan, a Subregion Radomski stawia na projekty w zakresie ochrony zdrowia. Właśnie w ten sposób do 2020 roku do kozienickiego szpitala może trafić aż 30 milionów złotych, przy czym wkład własny wyniesie tylko 20%, czyli 6 mln zł. Może, bo wszystkie środki będą rozdysponowywane w ramach konkursów i nie wiadomo kiedy i jakie pieniądze ostatecznie trafią do Kozienic.

Więcej: www.echodnia.eu