Koszalin: nowy obiekt dla oddziałów internistycznych - otwarty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2013 20:41

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie (Zachodniopomorskie) uroczyście otwarto w sobotę (2 lutego) nowy budynek dla oddziałów internistycznych, wybudowany m.in. dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Koszalin: nowy obiekt dla oddziałów internistycznych - otwarty
Inwestycja kosztowała 58,3 mln zł, przy czym unijna dotacja wynosiła 32 mln zł. Pozostałą część pieniędzy wyłożył Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz szpital.

W nowym obiekcie znajdują się trzy oddziały: wewnętrzny C z pododdziałem diabetologii (23 łóżka), neurologia z pododdziałem udarowym (29 łóżek) i oddział wewnętrzny B (35 łóżek). Pacjenci zostaną przeniesieni do nowego pawilonu w najbliższych dniach.

Budynek powstał w ramach projektu "Modernizacja Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie". Przedsięwzięcie objęło również budowę Zintegrowanego Bloku Operacyjnego, który obecnie jest wyposażany.

Od 2008 r. na modernizację i rozbudowę koszalińskiej lecznicy wydano około 230 mln zł. W ramach programu inwestycyjnego powstał m.in. jeden z najnowocześniejszych w województwie zachodniopomorskim Szpitalny Oddział Ratunkowy - kosztował 26,5 mln zł, z czego 15,3 mln zł pochodziło z unijnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na terenie szpitala ulokowano również Międzynarodowe Centrum Onkoterapii. Obiekt za 60 mln zł wybudowała spółka Euromedic Polska. Firma będzie prowadziła placówkę do 2023 r., następnie przejmie ją szpital.

Blisko14 mln zł wydano także na modernizację oddziałów położniczego oraz intensywnej terapii.

Na terenie szpitala prowadzone są obecnie prace termomodernizacyjne o wartości 14,8 mln zł, które zakończą się w br. Planowana jest też szacowna na 1,2 mln zł budowa lądowiska dla śmigłowców LPR.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum