Koszalin: będzie modernizacja szpitala

Autor: gk24.pl/Rynek Zdrowia • • 18 października 2009 12:13

Modernizacja Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie ma ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku. Podpisana została umowa na do dofinansowanie inwestycji.

Łączny koszt remontu jest szacowany na 60 mln zł. Prawie 33 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. 25 procent pochodzi z budżetu województwa zachodniopomorskiego, a 20 procent to kredyt bankowy, zaciągnięty przez szpital.

W ramach modernizacji powstaną dwa nowe trzypoziomowe pawilony, w których będzie blok internistyczny oraz centralny blok operacyjny z 8 salami.

- W tej nowej części powstanie neurochirurgia, jakiej szpital obecnie nie ma - mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor szpitala.

Pawilony będą połączone z pozostałymi budynkami szklanymi łącznikami. W ramach przebudowy zostaną też wyremontowane pozostałe obiekty, a także dokończony remont na patologii ciąży.

Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na projekt, budowę i remont w szpitalu. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2011 roku.

Szpital stara się też o 19 mln zł dofinansowania na budowę oddziału ratunkowego. Przy szpitalu powstaje ponadto ośrodek radioterapii, finansowany przez spółkę Euromedic Onkoterapia, która po 15 latach ma być przejęta przez szpital.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum