Kopacz: dzieci w Polsce muszą mieć odpowiednie warunki leczenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 września 2015 13:53

, a to wymaga odważnych decyzji, m.in. ws. in vitro; muszą być też zapewnione odpowiednie warunki do ich leczenia - mówiła w poniedziałek (28 września) premier Ewa Kopacz, podczas otwarcia nowego Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kopacz: dzieci w Polsce muszą mieć odpowiednie warunki leczenia
Premier: w Polsce powinno być więcej dzieci. Fot. PTWP

Premier podkreśliła, że polityka prorodzinna i kwestie ochrony zdrowia były dla niej zawsze priorytetem.

- Dzisiaj, kiedy mam na to wpływ, mogę decydować o tym, jak publiczne pieniądze są wydawane, nie zapomniałam o swoich priorytetach i będę na tyle odważna, żeby powiedzieć: w Polsce powinno być więcej dzieci. Ale skoro powinno być więcej dzieci, to potrzeba odważnych decyzji. Te odważne decyzje mój rząd podejmował. Te odważne decyzje to również ustawa o in vitro; finansowanie ze środków budżetu również tej metody - podkreśliła.

Jak dodała, mówi o tym dlatego, że trudno sobie wyobrazić szczęśliwą rodzinę bez dzieci.

- Ale bywają takie trudne momenty w życiu każdej rodziny, kiedy te dzieci są chore. Kiedy trafiają do szpitala, muszą trafić nie tylko do przyjaznych pomieszczeń, ale muszą mieć poczucie, że obok nich jest mama, nie siedzi w fotelu, ale ma również swoje miejsce - mama lub tata - mówiła premier.

Zaznaczyła, że dzieci powinny mieć zapewnioną opiekę najlepszej klasy specjalistów i najwyższej jakości sprzęt medyczny, pozwalający postawić diagnozę. - Ten szpital będzie spełniał wszystkie te kryteria, ci którzy tu pracują, nie pracują tu z przypadku - podkreśliła.

Przypomniała również, że zgodnie z decyzjami jej rządu, młodzi lekarze, którzy będą mieć rezydentury finansowane w 100 proc. z budżetu państwa.

W nowym szpitalu pediatrycznym będzie w sumie 535 łóżek, SOR i lądowisko.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum