Kontrakty Terytorialne: uchwały dotyczące inwestycji w ochronie zdrowia

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2015 19:49

Rada Ministrów na posiedzeniu we Wrocławiu podjęła we wtorek (28 lipca) uchwały w sprawie zmian Kontraktów Terytorialnych oraz określenia zakresu i warunków dofinansowania RPO na lata 2014-2020. W Kontraktach Terytorialnych znalazły się projekty z obszaru ochrony zdrowia.

Kontrakty Terytorialne: uchwały dotyczące inwestycji w ochronie zdrowia

Z opublikowanego przez PAP komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa dolnośląskiego "znalazły się istotne dla regionu przedsięwzięcia zwiększające jakość i dostępność do usług z zakresu ochrony zdrowia (lista podstawowa)". Chodzi o budowę i wyposażenie SOR w szpitalu Regionalnego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lubinie.

Wśród przedsięwzięć planowanych do realizacji dla województwa wielkopolskiego wskazano 53 projekty. Na liście podstawowej (21 projektów) umieszczono zadania: utworzenie SOR w ramach budowy nowego Szpitala Matki i Dziecka w Poznaniu, budowa SOR w ramach Klinicznego Centrum Medycyny Ratunkowej i Interwencyjnej w Poznaniu.

Kontrakt Terytorialny dla województwa lubuskiego przewiduje (na liście warunkowej) realizację projektów: Ośrodek Radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim, rozbudowa i wyposażenie Zakładu Radioterapii w Zielonej Górze.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum