×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Koniec remontu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Odnowiono oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia06 kwietnia 2022 11:40

Zakończył się remont w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Metamorfozę przeszło czwarto piętro placówki - znajdują się tu: Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii oraz Oddział Neurochirurgii.

 • Zakończył się remont czwartego piętra w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, za który odpowiada Fundacja Iskierka
 • - Dzięki temu poprawią się warunki hospitalizacji małych pacjentów, którzy spędzają na tych oddziałach nawet kilka miesięcy - podkreśla Mariann Kreis, dyrektor szpitala
 • Prace rozpoczęły się w grudniu 2019 roku. W związku z pandemią koronawirusa realizacja inwestycji uległa wydłużeniu. Remont kosztował ponad 500 tys. zł

Fundacja Iskierka zakończyła remont w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

Zakończył się właśnie remont czwartego piętra w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. We wtorek, 5 kwietnia, zorganizowano spotkanie podsumowujące inwestycję, która trwała dwa lata. W tym czasie udało się doposażyć i wyremontować Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, a także Oddział Neurochirurgii.

- Efekty remontu są naprawdę imponujące. Oba oddziały zostały gruntownie zmodernizowane, powstały tu nowe pomieszczenia dla pacjentów, opiekunów i personelu, wszystko zostało odnowione i odświeżone. Dzięki temu poprawią się warunki hospitalizacji małych pacjentów, którzy spędzają na tych oddziałach nawet kilka miesięcy - podkreśla Mariann Kreis, dyrektor szpitala. 

Prace rozpoczęły się w grudniu 2019 roku. W związku z pandemią koronawirusa realizacja inwestycji uległa wydłużeniu. 

- Czas nie był łatwy, bo działo się to w okresie pandemii, wymagał to od wielu osób ogromnej elastyczności i otwartości na szukanie rozwiązań. Tym bardziej cieszy jego efekt i to, co słyszymy od przebywających tam dzieci, rodziców i personelu medycznego. A słyszmy wiele dobrych słów - nie ma wątpliwości Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes fundacji Iskierka. 

Nowa sala pobytu dziennego i większa sala do rehabilitacji

W ramach prac powstała dodatkowa sala pobytu dziennego
z łazienką dla niepełnosprawnych, nowy gabinet USG, magazyn na sprzęty medyczne, łóżka i pościele, nowa i większa sala rehabilitacyjna, punkt wydawania wypisów.

Ponadto udało się zmodernizować pomieszczenie socjalne dla pielęgniarek i gabinet psychologa oraz łazienki.

W GCZD znalazły się także dwie nowe świetlice oddziałowe, które są miejscem zarówno nauki, jaki i chwil zabawy oraz namiastki dzieciństwa dla małych pacjentów. 

Natomiast ostatni etap prac, który był realizowany od sierpnia ubiegłego roku, obejmował:

 • wymianę drzwi (podwójnych) do 10 izolatek/sal chorych (połowę kosztów pokrył z kolei szpital);
 • położenie wykładziny na ścianach w 16 salach;
 • odświeżenie 20 łazienek;
 • pomalowanie 16 sal, korytarzy i ciągów komunikacyjnych w obrębie oddziału onkologicznego oraz
 • montaż nowych rolet na oknach całego czwartego piętra.

W trakcie realizacji inwestycji fundacji udało się pozyskać wsparcie dodatkowych darczyńców. Dzięki temu przeprowadzono modernizację oddziałów w pełnym zakresie. 

- "Kolorowo bardziej zdrowo" to hasło i nazwa projektu, który konsekwentnie realizujemy od pond 15 lat. Malujemy, remontujemy i doposażamy wychodząc z założenia, że dobrze zaprojektowana przestrzeń ma wpływ na proces leczenia - dodaje Jolanta Czernicka-Siwecka. 

Całkowity koszt remontu obu oddziałów wyniósł 515 tys. złotych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

  Najnowsze