Kołobrzeg i Koszalin: otwarcie onkologii i zakupy sprzętu

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2017 14:19

Szpital Wojewódzki w Koszalinie im. M. Kopernika oraz Regionalny Szpital w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) zyskały nowe sprzęty do leczenia pacjentów. W Koszalinie po 18 miesiącach otwarto ponownie oddział onkologii. Kołobrzeg czeka na echokardiograf.

Kołobrzeg i Koszalin: otwarcie onkologii i zakupy sprzętu
Fot. archiwum

Wkrótce wysłużony echokardiograf ze szpitala w Kołobrzegu ma zastąpić nowe urządzenie. Będzie służyć pacjentom Oddziału Kardiologii, jak również tym leczonym w trybie ambulatoryjnym w Poradni Kardiologicznej. W ciągu roku przy pomocy echokardiografu wykonuje się ok. 1,6 tys. badań w kołobrzeskim szpitalu.

Nowoczesny sprzęt kosztuje 150 tys. zł, a na jego zakup złożył się kołobrzeski magistrat oraz spółki miejskie: Miejska Energetyka Cieplna, oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizację.

O dobrych wiadomościach mogą mówić także pacjenci z Koszalina i okolic. Po 18 miesiącach prac remontowych otwarty został oddział onkologiczny. Będą w nim wykonywane również zabiegi ambulatoryjne, np. chemioterapii. Nowocześniejsze leczenie nowotworów w szpitalu wojewódzkim to teraz 15 łóżek, gabinety zabiegowe i specjalistyczne laboratoria.

Dotychczas placówka mieściła się budynku przy ulicy Orlej. W obecnej będzie zarówno więcej miejsca, jak i znacząco poprawi się komfort leczenia pacjentów. Tylko w 2016 roku w jednodniowej chemioterapii skorzystało ponad dwa tysiące pacjentów.

Więcej: www.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum